مقالات, صفحات سایت

لوازم یدکی موردنیاز دوچرخه کودک

لوازم یدکی دوچرخه کودک

دوچرخه سواری از تفریحات مهیج و مفیدی است که از سنین کودکی می‌توان آن را دنبال کرد. هرچند که استفاده از دوچرخه بدون لوازم یدکی امکان پذیر است، اما داشتن برخی از این لوازم برای حفظ سلامتی کودک شما ضرورت دارد. برای خرید درست دوچرخه و استفاده مناسب از آن، لازم است ابتدا با قطعات اصلی دوچرخه آشنا شده سپس لوازم یدکی مورد نیاز کودک خود را انتخاب کنید. انتخاب لوازم یدکی مورد نیاز دوچرخه بر اساس هدف و نوع استفاده کودک از دوچرخه انجام می‌شود. در ادامه به معرفی انواع لوازم یدکی مورد نیاز دوچرخه کودک خواهیم پرداخت.

قطعات اصلی دوچرخه کودک

دوچرخه کودک مانند دوچرخه بزرگسالان دارای قطعات اصلی مانند بدنه و تنه، لاستیک و طوقه،‌ترمز، زین و فرمان است. نکات مهمی درباره قطعات اصلی دوچرخه وجود دارد که هنگام خرید دوچرخه کودک باید به آن توجه کنید. به عنوان مثال بدنه دوچرخه کودک باید از استحکام کافی برخوردار باشد و اندازه‌ای متناسب با قد کودک داشته باشد. جنس طوقه نیز برای حفظ استحکام دوچرخه از اهمیت زیادی برخوردار است. بنابراین، جنس طوقه‌ها بهتر است از آلومینیوم باشد. برای آشنایی بیشتر با قطعات اصلی و انتخاب بهترین دوچرخه کودک به راهنمای دقیق خرید دوچرخه مراجعه کنید.

بدنه دوچرخه

کلاه ایمنی کودک

کلاه ایمنی یکی از مهم‌ترین لوازم یدکی مورد نیاز در دوچرخه کودک است. کلاه ایمنی هنگام وقوع حادثه از سر کودک محافظت می‌کند و آسیب‌هایی که ممکن است به سر وارد شود را تا 85 درصدکاهش می‌دهد.

اطلاعات بیشتر در این زمینه: نکاتی برای دوچرخه سواری ایمن کودکان

کلاه ایمنی دوچرخه کودک

چراغ دوچرخه

چراغ دوچرخه کودک زمانی به کمک شما می‌آید که همراه با کودک خود، قصد دوچرخه سواری در شب را داشته باشید. برای دوچرخه سواری در شب به دلیل دید و نور کم،‌ استفاده از چراغ اهمیت پیدا می‌کند. محل نصب چراغ دوچرخه هرچقدر بالاتر باشد،‌هنگام دوچرخه سواری دید بیشتری در اختیار کودک قرار ‌می‌دهد. مناسب‌ترین رنگ برای چراغ دوچرخه کودک،‌ چراغ سفید است.

جک و کمکی دوچرخه کودک

جک دوچرخه برای حفظ تعادل دوچرخه استفاده می‌شود. به عبارت دیگر جک دوچرخه نوعی تکیه گاه است که دوچرخه را ایستاده نگه می‌دارد. کمکی دوچرخه کودک نیز از لوازم جانبی دوچرخه است که به حفظ تعادل کودک هنگام دوچرخه سواری کمک می‌کند.

سبد و باکس دوچرخه

سبد و باکس دوچرخه از وسایل جانبی دوچرخه کودک است که کودکان نسبت به آن تمایل و علاقه زیادی نشان می‌دهند. علاوه براین هنگام همراهی با کودک در دوچرخه سواری، این وسیله کاربرد زیادی خواهد داشت.

سبد دوچرخه

بوق دوچرخه

بوق و یا زنگ دوچرخه از دیگر لوازم جانبی دوچرخه کودک است. بوق یا زنگ دوچرخه معمولاً برای کودکان بسیار جذاب است. بوق دوچرخه یکی از لوازمی است که در پیشگیری از وقوع حادثه هنگام دوچرخه سواری مفید است. نحوه صحیح استفاده از بوق دوچرخه را به کودک خود آموزش دهید. با انجام این کار از ایجاد آلودگی صوتی توسط کودک خود جلوگیری می‌کنید.

سایر لوازم جانبی مورد نیاز دوچرخه کودک

قمقمه، دستکش و قفل دوچرخه از دیگر لوازم یدکی دوچرخه کودک هستند. کودکان نسبت به بزرگسالان، هنگام دوچرخه سواری بیشتر از قمقمه همراه استفاده می‌کنند بنابراین تهیه قمقمه و نصب آن روی دوچرخه کودک، دوچرخه سواری را به تفریح لذت‌بخش‌تری برای او تبدیل می‌کند. دستکش نیز مانند کلاه ایمنی یکی از وسایل ایمنی است که از آسیب دیدن کودک هنگام وقوع حادثه جلوگیری می‌کند. چنانچه دوچرخه کودک را در محیطی قرار می‌دهید که از امنیت کافی برخوردار نیست و احتمال سرقت آن وجود دارد، پیشنهاد می‌شود برای جلوگیری از سرقت دوچرخه، قفل مناسبی برای آن تهیه کنید.

کودکان درحال دوچرخه سواری

فواید تهیه لوازم یدکی برای دوچرخه کودک

لوازم جانبی دوچرخه کودک به جز حفظ زیبایی و ظاهر دوچرخه، به افزایش ایمنی کودک هنگام دوچرخه سواری کمک می‌کند. استفاده از کلاه ایمنی، دستکش و زانوبند از جمله لوازم جانبی دوچرخه کودک است که از او درمقابل آسیب‌های ناشی از حوادث مراقبت می‌کند. تهیه قمقمه، بوق و چراغ به آسان‌تر شدن دوچرخه سواری کودکان کمک می‌کند. لوازمی مانند جک و کمکی نیز برای آموزش دوچرخه سواری مؤثر است. علاوه براین از این لوازم به عنوان جایزه و تشویق کودک به دوچرخه سواری نیز می‌توان استفاده کرد.

آیا خرید لوازم یدکی دوچرخه کودک ضرورری است؟

تهیه لوازم جانبی که برای افزایش ایمنی کودک استفاده می‌شود،‌ ضروری است. کلاه ایمنی از لوازم ضروری دوچرخه کودک است. تهیه جک و کمکی به آموزش کودک بستگی دارد. چنانچه کودک شما به تازگی درحال آموزش دوچرخه سواری است، تهیه کمکی به آموزش او کمک می‌کند. خرید لوازم یدکی زمانی برای شما مقرون به صرفه خواهد بود که آن وسیله برای کودک شما کاربرد داشته باشد. مانند قفل دوچرخه. بنابراین مهم‌ترین معیارها برای خرید لوازم یدکی دوچرخه،‌ ایمنی کودک، کاربرد وسیله برای کودک و قیمت لوازم یدکی است.

کلاه ایمنی کودک

 

جمع‌بندی

تهیه لوازم یدکی مورد نیاز دوچرخه کودک به افزایش ایمنی کودک هنگام دوچرخه سواری کمک می‌کند. علاوه براین، تهیه این لوازم، کودک را به یادگیری دوچرخه سواری تشویق می‌کند. کلاه ایمنی، جک و کمکی، قمقمه، بوق و سبد از جمله لوازم یدکی دوچرخه کودک است. تهیه هر یک از این لوازم به کاربرد دوچرخه و سلیقه کودک بستگی دارد.

 

پورت‌لاین، تولیدکننده دوچرخه کودک با استفاده از بهترین مواد اولیه در تلاش است با کیفیت‌ترین و کامل‌ترین دوچرخه کودک را در اختیار شما قرار دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مدل‌ها و استعلام قیمت‌ها به فروشگاه آنلاین پورت‌لاین مراجعه کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.