منتخب سردبیر

  آموزش

  انتخاب دوچرخه باکیفیت (راهنمای خرید دوچرخه)

  در دهه‌های قبل، اگر کسی قصد خرید دوچرخه کودک داشت و دنبال راهنمای خرید دوچرخه بود، چه کار می‌کرد؟ یا…
  سایزبندی

  راهنمای کامل انتخاب سایز دوچرخه + جدول سایز دوچرخه

  موقعیتی را به یاد بیاورید که کفشتان تنگ یا گشاد است و می‌خواهید مسافتی طولانی را پیاده روی کنید. این…
  آموزش

  آموزش مونتاژ دوچرخه پورت‌لاین

  با مشاهده ویدیو آنباکسینگ دوچرخه و آموزش مونتاژ دوچرخه می‌توانید دوچرخه‌های پورت‌لاین را به راحتی مونتاژ کنید. در ادامه، ویدیویی…

  مجله دوچرخه

  اگر الان در حال خواندن این متن هستید، مجله دوچرخه و سلامت را به صورت کاملاً تخصصی و رایگان در اختیار دارید. در مجله دوچرخه پورت‌لاین از سلامت، روش‌های صحیح خرید دوچرخه، نگه‌داری و تعمیر آن و نکاتی اصولی و به‌روز در مورد ورزش و سلامت و لوازم دوچرخه را می‌خوانید.
  در مجله دوچرخه پورت‌لاین سعی داریم تا دانش تخصصی در مورد دوچرخه‌سواری، ورزش و سلامت را به زبانی ساده به رشته تحریر درآوریم و با ترویج این اطلاعات، بتوانیم سهم کوچکی در کاهش آلودگی‌های زیست‌محیطی ایفا کنیم.

  در ادامه، به بخش‌های مختلف مجله دوچرخه و معرفی آن می‌پردازیم تا سریع‌تر به مطالب مد نظرتان برسید.

  آموزش دوچرخه‌سواری و انتخاب دوچرخه

  در این بخش از مجله دوچرخه، به مطالبی حول محور آموزش دوچرخه‌سواری به کودکان و بزرگ‌سالان می‌پردازیم و شما را برای انتخاب آسان‌تر دوچرخه راهنمایی می‌کنیم تا از خرید خود لذت کافی ببرید. دوچرخه‌سواری هم مثل رانندگی و دیگر فعالیت‌های روزمره نیاز به آگاهی و تجدید دانش دارد. در بخش آموزش دوچرخه‌سواری و انتخاب دوچرخه از مجله پورت‌لاین، مطالب مفیدی را در این باره پیدا خواهید کرد.

  اخبار کارخانه پورت‌لاین

  پورت‌لاین همواره در تلاش است تا با نوآوری در حوزه تولید دوچرخه ایرانی، کیفیت محصولات و خدمات پس از خرید را بهبود بخشد. در بخش اخبار کارخانه پورت‌لاین به مسائل روز کارخانه، رویدادها، نمایشگاه‌های برگزارشده و … می‌پردازیم و می‌توانید فعالیت کلی پورت‌لاین را در صنعت تولید دوچرخه کودک و بزرگ‌سال در این بخش رصد کنید.

  ایمنی دوچرخه

  دوچرخه‌سواری برای بزرگ‌سالان و کودکان به رعایت نکات ایمنی احتیاج دارد تا آسیب‌های جسمی به خودتان جلوگیری کنید و دوچرخه‌تان هم آسیب نبیند. برای جلوگیری از این آسیب‌ها، گاهی نحوه خرید و انتخاب لوازم دوچرخه را به شما آموزش می‌دهیم و نحوه دوچرخه‌سواری ایمن در مسیرهای ایمن را به شما گوشزد می‌کنیم تا از حوادث ناگوار در حوزه دوچرخه‌سواری پیشگیری کرده باشیم. بخش ایمنی دوچرخه‌ مجله را از دست ندهید.

  دانش‌نامه

  در این بخش از مجله، به معرفی انواع دوچرخه‌ در دنیا می‌پردازیم و این مدل‌های تولیدی را بررسی می‌کنیم. دانش‌نامه دوچرخه، به نوعی شناسنامه کلی برای انواع دوچرخه‌های تولیدی در سراسر دنیاست. زیر دسته‌های فعلی برای این بخش از مجله عبارت است از:

  دوچرخه زنانه

  دوچرخه کورسی

  دوچرخه کوهستان

  در آینده، فهرست و زیرمجموعه‌های دانش‌نامه دوچرخه به‌روز خواهد شد و دسته‌های دیگری به آن اضافه می‌شود.

  سایزبندی

  از مهم‌ترین مقوله‌های پیش از خرید دوچرخه، سایزبندی و انتخاب اندازه مناسب آن، متناسب با ابعاد فیزیکی بدن شماست. اگر در مورد سایزبندی دوچرخه اطلاعات کافی نداشته باشید، خصوصاً در خرید آنلاین به مشکل می‌خورید و دوچرخه برای خودتان و کودکتان کوچک یا بزرگ خواهد بود.

  این بخش از مجله، اهمیت بسیار بالایی دارد و پیشنهاد می‌کنیم که پیش از خرید دوچرخه حتماً سری به آن بزنید یا حداقل راهنمای انتخاب سایز دوچرخه را مطالعه کنید.

  سلامت

  دوچرخه‌سواری یک ورزش، تفریح و راهی برای مبارزه با کرختی و بیماری‌های جسمی و روانی است. دوچرخه‌سواری به صورت کلی به سلامت انسان کمک می‌کند. به‌علاوه، دوچرخه‌سواری کردن به رعایت نکاتی مثل نحوه دوچرخه‌سواری سالم، تغذیه مناسب و … نیاز دارد. در بخش سلامت مجله دوچرخه به بررسی و معرفی روش‌های سلامت روانی و جسمی کودکان و بزرگ‌سالان می‌پردازیم.

  لوازم و قطعات

  در این دسته‌بندی هم لوازم و قطعات مورد نیاز برای دوچرخه را بررسی می‌کنیم و گاهی به آموزش در مورد انتخاب این قطعات، تعویض یا تعمیر آن‌ها می‌پردازیم.

  هدف مجله دوچرخه

  فرهنگ دوچرخه‌سواری در جامعه و افکار عمومی ما اصلاً جایگاه درست و مناسبی ندارد و هیچ یک از دستگاه‌ها و ارگان‌های کشوری هم به اندازه لازم روی استفاده از دوچرخه تاکید ندارند. در مجله دوچرخه، هدف این است که با آگاه‌سازی و آموزش نحوه استفاده و ذکر مزایای دوچرخه‌سواری، افراد جامعه ایرانی را به خرید دوچرخه و استفاده از آن تشویق کنیم.

  اگر از خواندن هر کدام از مطالب مجله دوچرخه لذت بردید، آن را به دوستان و آشنایان خود معرفی کنید.

  دکمه بازگشت به بالا